BZB784-C11,115
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
BZB784-C11,115
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes Zener Zener Diode Arrays
Product Status : Active
Current - Reverse Leakage @ Vr : 100 nA @ 8 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) : 11 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 900 mV @ 10 mA
Package : Tape & Reel (TR)
Series : Automotive, AEC-Q100
Impedance (Max) (Zzt) : 20 Ohms
Supplier Device Package : SOT-323
Mfr : Nexperia USA Inc.
Operating Temperature : -
Power - Max : 180 mW
Package / Case : SC-70, SOT-323
Mounting Type : Surface Mount
Configuration : 1 Pair Common Anode
Tolerance : ±5%
Base Product Number : BZB784-C11
Contact Now
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 11 V 180 mW ±5% SOT-323